Tapahtuman järjestäjä kiittää arvokkaasta palautteesta, vain siten pystymme kehittämään tapahtumaan. Ahvenen mainio syönti todellakin yllätti myös järjestäjät ja aiheutti ongelmia kalojen merkkauspisteessä ja ruuhkautti punnituksen. Tänä vuonna kalaa nousi avannoista enemmän kuin aikaisemmilla kerroilla yhteensä. Hyvä näin, sillä tästä on hyvä lähteä rakentamaan tapahtumaa myös ensi vuonna.
Voittajalla oli seitsemän kalaa, toiseksi sijoittuneella kuusi, kolmannella viisi. Kahdella kalalla ylsi yhdeksänneksi (toinen ahven oli yli 400 g), mutta esim viidenneksi sijoittuneella oli myös seitsemän kalaa.
Mitäpä mieltä olette jos kalojen alamitta nostetaan 20 cm? Ainakin se nopeuttaisi punnitusprosessia ja tulosten laskua, mutta vähentäisikö se liikaa mahdollisuutta voittaa / kilpailufiilistä?