Chat

Kalenteriin linkitetyt tapahtumat

  • Pirkanmaan pilkkimiitti 5.3: Maaliskuu 05, 2011

Kirjoittaja Aihe: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti  (Luettu 5600 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Perca

  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 641
    • Profiili
    • Sähköposti
Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« : Helmikuu 02, 2011, 13:07:55 »
Heissulivei kaikki innokkaat kanssapilkkijät! Nasse-setä kavereidensa kanssa on linjannut tämänvuotisen, perinteikkään ja tunnetusti kaloja pursuavan Pirkanmaan pilkkimiitin järjestettäväksi maaliskuun ensimmäisenä lauantaina.



Kaikkien aikojen ensimmäinen Pirkanmaan miitti järjestettiin 6.1.2008. Sen jälkeen osallistujamäärät ovat muistaakseni kasvaneet vuosi vuodelta. Tapahtuma on kaikille avoin, eikä ikä ole este osallistumiselle. Aamulla kokoonnutaan Lahdesjärven ABC:lla ja lähdetään siitä jäälle sopivalla autoryhmityksellä.

Kohdejärvestä käydään vielä hienoista keskustelua. Perinteisesti foorumin aktiiviset kalasissit ovat käyneet telttailemassa järvien jäällä jo viikkoja ennen miittiä varmistamassa suuren ryntäyksen osumisen kuumimmille hotspoteille. Luultavasti mennään Oriveden Eräjärvelle.

Kokoontuminen 05:45 Lahdesjärven ABC:lla 5.3.2011. Autot surahtavat käyntiin 06:00. Aurinko nousee 07:15 ja laskee 18:00. Pyritään olemaan jäällä noin 06:45 + vartin patikka pelipaikoille. Syönti (jos semmoista on) hiipunee siinä neljän jälkeen ja lähdetään nuolemaan haavoja. ABC:lta kannattaa ostaa eväitä ja tervanvahvuiset eväskahvit varata termariin kotoa.

Miitissä palkitaan suurin kala sekä painavin saalispussi. Mahdollisuuksien mukaan myös muita palkintoja & erityismainintoja. Koska pari miittiä takaperin Eräjärven jäälle tuli joku mulkero vaatimaan kisamaksua "heidän" järvellään tapahtuneesta kisasta, tätä ei kutsuta kilpailuksi vaan miitiksi. Palkinnot eivät ole "palkintoja" vaan kalastustarvikkeita, jotka annetaan aikaisemmin foorumilla suoritetun arvonnan perusteella  8-)

Muutama aikaisempi miitti:
http://www.kalassa.net/keskustelut/index.php?topic=17630.0
http://www.kalassa.net/keskustelut/index.php?topic=22940.0

Tarkempia tietoja sun muuta infoa saa multa ja Aatamilta. Ei tarvitte soitella, yyveelläkin tulee perille ihan näppärästi. Jos on kyytien kanssa ropleemaa tai muuta niin katellaan mieluiten hyvissä ajoin niitä juttuja.

Ilmoittautumiset tähän threadiin! Pidetään säävaraus miitin suhteen. Jos sataa puukkoja tai jäätilanne ei salli turvallista reissua niin harkitaan uudemman kerran. Jos tuo nimenomainen päivä ei käy, niin pistäkää kommenttia paremmista päivistä. Mikäli suuri enemmistö pääsisi paremmin myöhemmin niin harkitaan sitäkin.

Tietoja järvestä:
http://www.langelmavedenkalastusalue.net/tstot/1/Kaytto-%20ja%20hoitosuunnitelma%202011-2016.pdf

Aatami lahjoittaa isoimman ahvenen saajalle:
- rasiallinen sekalaisia uistimia; vaappuja, lippoja, lusikoita
Aatami lahjoittaa isoimman hauen tai kuhan saajalle:
- Claes Ohlsonin kalavaaka
Perca lahjoittaa painavimmalle saalispussille:
- Nautilus-pystypilkki ja pilkkivapa

Osallistujat:
Perca (epävarma kyyti Helsinki -> Lahdesjärvi)
Aatami (auto)
Teddy
Jarmoankka (kyyti Rautaharkko, Tampere (3 mahtuu) -> Lahdesjärvi)
Pilkkiäijä
Ihmevirveli (plus kaverit)
Seija
SLN
Perza
Kalle
Sami552
Janxu
Kalamään
Siilinki

Epävarmat (ilmotelkaa kun varmistuu)
Pilkkijä99
Torro
Survari
« Viimeksi muokattu: Maaliskuu 04, 2011, 20:25:14 kirjoittanut -Hammer- »
Vegetarian is an old indian word for bad hunter


Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #1 : Helmikuu 02, 2011, 13:36:21 »
Kuvia edellisiltä tapahtumilta:
2008 Eka reissu

2008 Toka reissu

2008 Kolmas reissu

2009 vuoden reissu


« Viimeksi muokattu: Helmikuu 02, 2011, 13:42:59 kirjoittanut Aatami »
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

Perca

  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 641
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #2 : Helmikuu 03, 2011, 01:10:12 »
Kahtotaan jos kalenterissa tyhjää ja muija päästää



Vegetarian is an old indian word for bad hunter

kalle

  • Viestejä: 302
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #3 : Helmikuu 04, 2011, 18:05:59 »
 Tervehdys vaan kaikille. Sain tiedon puhelimitse kyseisestä tapahtumasta (sory, aatami :wink:)
 Valitettavasti minulla lapset juurikin tuona viikonloppuna, joten joudun ilmoittautumaan "vahvalla ehkä" meiningillä.
  Ex-muija kun halusi joululahjaksi avio-eron ( vaikkakin olin ajatellut jotain halvempaa ), en edelleenkään omista autoa, joten kyydin varassa olisin, jos pääsen liikenteeseen..
Mutta jos pääsen, niin aatamille tasoitukseksi voin pilkkiä vain 2h koukullisilla pilkeillä, että äläpäs ota ressiä sen suhteen :-D
(kukas muuten viime miitissä löysikään ne ISOT ahvenet???)
Toivottavasti saan lasten hoidon järjestymään, tai vastaavaa, olisi kiva taas nährä Percankin naamaa!
 Varmasti luvassa hyvä reisu, joten kaikki jotka eivät ole aiemmin osallistuneet, niin mukaan vaan!
 Molemmin puolin olevat viikoloput olisi ollut ok, mutta jos olette jo lukinneet vaihtoehdon, ja muille ei vaihto sovi, niin näillä mennään, ymmärrän toki!
Jos en piäse mukaan reissuun niin toivotan kaikille oikein tapahtumarikasta miittiä!
 Ai niin, meikäläisellä nykyään poikamies-boxi, joten jos Aatamin emäntä ei suostu lähtemään, niin tääläkin toki mahdollisuus yöpyä! Mulla on tuollainen ilmalla täytettävä vieras sänky, aikas iso, ja yksi isohva, jossa mahtuu kuorsaan, eli 3:lle hlö:lle helposti tilaa!Mahdollisuus myös nautiskella hieman lempijuomaani alkoholia :-D

Survari

  • Punainen surma
  • Kalassanet Ry jäsen
  • *****
  • Viestejä: 75
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #4 : Helmikuu 04, 2011, 21:45:34 »
Itsekkin olisin kiinnostunut lähtemään mukaan, mutta ongelmaksi muodostuu kyyti. Joten pystyisikö joku ottamaan mut kyytiin? Asun laukaassa.

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #5 : Helmikuu 04, 2011, 21:49:32 »
Toistaiseksi ei oo kukaan sieltä suunnasta tulossa, mutta seurataan tilannetta jos vaikka saataisiin siitä suunnasta yksi autolastillinen ukkoja miitteilemään :)
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

Janxu

  • Viestejä: 165
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #6 : Helmikuu 05, 2011, 13:29:35 »
Jos joku on varma niin se on aivan varma,että jos mie pääsen vaikeuksien jälkeen miittiin niin sit lähtee Abbasen Kalleki.Tais se jottain kivaa olla jos oikein muistan..

ROVANIEMELTÄ LÄHTEE AUTO KOHTI TRE:ttä JOS SAADAAN AUTOON VÄKEÄ TARPEEKSI! ROI-KEMI-OULU-JYVÄSKYLÄ-TRE
ilmottautumiset otetaan vastaan VAIN varmoilta lähtijöiltä koska se on aina yksi VARMA lähtijä pois kun yksi JAHKAAJA on..
« Viimeksi muokattu: Helmikuu 05, 2011, 14:33:06 kirjoittanut Janxu »

jarmoankka

  • Äidin kielen opettaja
  • Viestejä: 994
  • 5.5kg lumpeiden kuningatarta
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #7 : Helmikuu 06, 2011, 16:36:26 »
NYT HOX HOX keski-suomi- alueen pilkkijät. Janxun kyytiin olisi nyt oiva tilaisuus hypätä ja tulla kokemaan pilkkimiitin henki=). Onhan se nyt vallan komeeta, jos janxu rovaniemeltä asti tänne ajelee.


Mulla pieni kytkös paikalliseen makkaratehtaaseen, koitan saada sieltä koko porukalle tikun nokkaan tavaraa.

pessimisti ei pety koskaan. Aina sattuu kun tapahtuu ja jos usein sattuu, siihen tottuu.

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #8 : Helmikuu 08, 2011, 15:28:33 »
Jos se ei ole A-luokan makkaraa, niin mulle ei tarvi makkaraa anoa. Kivikylä Huiluntuhti kelpaa  :wink:

Missäs on vanhat miittikonkarit. Sami552, NiilaPa, KalaAnte, Himopilkkijä89, Puolesta?
Kaikki vaan miittiin mukaan, joilla siihen on pienikin mahdollisuus. Kokeneet ja kokemattomat, nuoret ja vanhat, miehet ja naiset. Tästä on tulossa kaikkien aikojen miitti  :lol:
« Viimeksi muokattu: Helmikuu 08, 2011, 15:30:11 kirjoittanut Aatami »
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

Himopilkkijä89

  • Viestejä: 965
  • Voittokalat on hauskin vetää muiden reijistä. :D
    • MSN Messenger  - atte89@luukku.com
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #9 : Helmikuu 08, 2011, 16:04:55 »
Liian hyviä kisoja tuolloin lähivesillä.  :-(

Mutta harkitsen kyllä vielä miittiin lähtöäkin, jos sinne tulee lähdettyä niin todennäköisesti tulen omalla autolla Hämeenlinnasta. Päätän miittiin lähtemisestä varmaan vasta ihan päivä/pari päivää ennen miittiä.

sami552

  • Viestejä: 334
  • Team Särkkäri
    • MSN Messenger  - hapankorppu91@hotmail.com
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #10 : Helmikuu 09, 2011, 10:48:01 »
Joo tottakai jälleen mukana, eihän näitä voi jättää mistään hinnasta väliin.  :wink:
Aaro kerho, puhtailla koukuilla.

Puolesta

  • Viestejä: 139
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #11 : Helmikuu 14, 2011, 09:48:57 »
Eiköhän sitä mukaan voisi lähteä täältä Sastamalasta.

jarmoankka

  • Äidin kielen opettaja
  • Viestejä: 994
  • 5.5kg lumpeiden kuningatarta
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #12 : Helmikuu 17, 2011, 08:47:58 »
Nostetaas tää näkyviin hetkeksi taas.
Vielä mahtuu porukkaa mukaan, joten ei muuta kuin kättä pystyyn lähtöhalukkuutta ilmaisemaan :)
pessimisti ei pety koskaan. Aina sattuu kun tapahtuu ja jos usein sattuu, siihen tottuu.

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #13 : Helmikuu 17, 2011, 16:35:22 »
Nyt on sitten Janxukin varma lähtijä. Nostetaan oikein porukalla hattua Rovaniemen suurelle ja kauniille miehelle. Samalla kehottaisin kaikkia katsomaan peiliin ja toteamaan itselleen, että pystynkö/kehtaanko jäädä pois miitistä jos Janxu ajaa Suomen halki miittiin mukaan :lol:

Aivan mahtava juttu! Nyt rohkeasti kauniin ja rohkeat, kaunottaret ja hirviöt, mukaan vaan. Mennään porukalla naattimaan  :wink:
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

jarmoankka

  • Äidin kielen opettaja
  • Viestejä: 994
  • 5.5kg lumpeiden kuningatarta
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #14 : Helmikuu 17, 2011, 17:10:28 »
Molemman käden peukut Janxulle!

Onko saamassa kyytiläisiä?
pessimisti ei pety koskaan. Aina sattuu kun tapahtuu ja jos usein sattuu, siihen tottuu.

Kalamään

  • Vanha vihtahousu
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 208
    • MSN Messenger  - tonsku1991@hotmail.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #15 : Helmikuu 18, 2011, 21:44:01 »
Mukana! Kyydeistä rautatieasemalta höpisen myöhemmin. Tosin nekin voi onnistua kavereiden kautta!  8-) Tietty sillä ehdolla ettei tule yllätys ginestä.
Sen minkä taakseen jättää, sen seuraavalla kierroksella kohtaa.

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #16 : Helmikuu 18, 2011, 21:51:06 »
Mä hoidan sulle loma-anomuksen  :evil: Hieno homma jos pääset vihreistä lomille tuolloin.
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #17 : Helmikuu 20, 2011, 22:45:16 »
Alle kaksi viikkoa enää h-hetkeen. Nyt viimeisetkin empijät varaa tuon ajan kalenterista vapaaksi ja lähtee völjyyn joukkoon hurjaan.
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri


Puolesta

  • Viestejä: 139
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #18 : Helmikuu 20, 2011, 23:55:10 »
En taida millään sittenkään päästä mukaan. On työvuoro, jota ei oikein saa vaihdettua kenenkään kanssa.

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #19 : Helmikuu 21, 2011, 06:28:19 »
Työt on ymmärrettävä syy jäädä pois. Se sinulle anteeksi annettakoon  :wink:
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #20 : Helmikuu 25, 2011, 16:29:12 »
Rapia viikko vielä miittiin.
Muutamia asioita voisi jo tässä vaiheessa käydä läpi:

-Yöpyjiä perjantaina on tulossa Tampereelle muutamia. Ainakin Perca, SLN, Perza, Janxu, Qkkeli? ja Speedy Gonzales. Näistä olen luvannut katon pään päälle Percalle, SLN:lle, Perzalle ja Speedylle. Loput oli ymmärtääkseni menossa Kallen luo yökylään? Korjatkaa jos puhun pehmeitä. Näin siis olen asiat ymmärtänyt.

-Autollisia ihmisiä on lähdössä paljon ja varmasti kaikille autokyyti saadaan. Alkuviikon aikana mietitään kyytiasiat sillätapaa kuntoon ettei perjantaina tarvi enää pohtia moisia :)

-Säätiedot lupaa komeeta keliä ens viikolle. Nollan tuntumassa saattaa sää olla. Jäästä kuitenkin sen verran, että se on tällä hetkellä todella raskasta. Kaverilla vääntyi 6" kairan vintilä, kun yritti jäästä läpi. Omani meni poikki. Vähän pienempi otti voi olla jopa hyvä asia tällä kertaa.

-Lisää porukkaa vaan mukaan.
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

sami552

  • Viestejä: 334
  • Team Särkkäri
    • MSN Messenger  - hapankorppu91@hotmail.com
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #21 : Helmikuu 25, 2011, 17:53:44 »
Pakkaset on voineet kovettaa jo sohjon Eräjärvellä, joten kairaaminen ei pitäisi olla enää niin tuskallista. Ainakin muilla isoilla järvillä, missä olen nyt käynyt, ovat pakkaset jäädyttäneet sohjon läpitte, ja jääkin on paksuntunut.  Paikkakohtaisia eroja voi kuitenkin olla, joten varmaksi ei voi sanoa.
Aaro kerho, puhtailla koukuilla.

Torro

  • Urospuolinen nauta
  • Viestejä: 1034
  • Maalintekijä jumalan armosta
    • MSN Messenger  - redwoodriver@windowslive.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #22 : Helmikuu 25, 2011, 20:58:39 »
Saatte kyllä pitää aamusyöntinne, tulen suoraan järvelle jos lähden ettei tarvi yötä myöden ajella. Vai miten niitä yöpymismahdollisuuksia on? Mahtuuko jonkun sohvalle yks sisäsiisti jätkä?
perhokalastus on parasta mitä mies voi tehdä housut jalassa

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #23 : Helmikuu 26, 2011, 12:17:25 »
Kyllä mulla pieni mahdollisuus saattaisi olla majoittaa vielä yksi. Vähän ahtaaksi tosin jo menee. Tämä on kuitenkin vain kaksio  :lol:

Kaveri joka oli viime miitissä lähtee myös mukaan.
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

jarmoankka

  • Äidin kielen opettaja
  • Viestejä: 994
  • 5.5kg lumpeiden kuningatarta
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #24 : Helmikuu 26, 2011, 12:22:15 »
Tännekin mahtuu hätätapuksessa yksi kellistämään selkänsä. Tosin menojeni vuoksi vasta klo 20 jälkeen mahdollisuus ottaa vastaan.
pessimisti ei pety koskaan. Aina sattuu kun tapahtuu ja jos usein sattuu, siihen tottuu.

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #25 : Helmikuu 26, 2011, 14:53:27 »
Ei se kyydistä saa jäädä kiinni, kun porukkaa on autojen kanssa liikkeellä niin paljon. Asiat on sumplittavissa.
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

siilinki

  • Viestejä: 147
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #26 : Maaliskuu 02, 2011, 11:56:52 »
Siilinki heräilee talvikolostaan joskos kalaa tulisi.
Joo eli mietin vähän kyydityksiä/majoituksia?
Perca ainakin samasta suunnasta tulee, mutta taitaa yöpyä.
« Viimeksi muokattu: Maaliskuu 02, 2011, 12:46:05 kirjoittanut siilinki »

Aatami

  • Professorin vaimo
  • Global Moderator
  • *****
  • Viestejä: 1268
  • Intohimona kalastus
    • MSN Messenger  - jami_terasahde@msn.com
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #27 : Maaliskuu 02, 2011, 12:28:25 »
Perca taitaa tullakin jo torstaina Tampereelle, kun sillä oli jotain tapaamisia täällä. Koitahan saada kyydit järkättyä.
Aina ei voi miellyttää kaikkia..
http://kalassa.net/aatami/
Kalassanet kalastusseuran sihteeri

siilinki

  • Viestejä: 147
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #28 : Maaliskuu 02, 2011, 12:33:07 »
Ei enää kyytiä tarjolla koska menen ihmevirvelin kyydissä.
« Viimeksi muokattu: Maaliskuu 02, 2011, 22:12:09 kirjoittanut siilinki »

[Tkk] Pilkkijä99

  • Hanskaaja
  • Toimittaja
  • *****
  • Viestejä: 212
    • Profiili
Vs: Pirkanmaan 7. pilkkimiitti
« Vastaus #29 : Maaliskuu 02, 2011, 13:27:57 »
Minä en nyt valitettavasti pääse kun on juuri muita menoja tuolloin. Mutta koiettakaahan vetää järvi tyhjäksi, katotaan jos ens vuonna pääsisin.
Mennöön eikö meinata! Notta ristus!
http://99vaaput.suntuubi.com
Käy kattomas!